Web Tasarım ve SEO Hizmetleri

 Turkoss Web Tasarım

Web Tasarım

iletişim teknolojilerinin son zamanlardaki hızlı gelişimi, web üzerinden markanızın kimliğini yansıtan bir web sitesini gereklilik haline getirmiştir. Web siteniz yoluyla markanızı tanıtabilir, müşterilerinize e-ticaret yapma imkânı sağlayabilirsiniz. Elbette ki; markanızı tanıtan web tasarımınızın, profesyonel web tasarım uzmanlarıyla koordineli bir çalışma ile hazırlanması gerekmektedir. Çünkü; web tasarımı yüksek derecede profesyonellik isteyen bir çalışmadır.

Web tasarımında uzmanlaşmak bir web tasarımcısı için uzun bir süreç gerektirir. Web siteleri bilişim teknolojilerinin en üst düzeyidir. Bu gerçeklikten yola çıkan Turkoss uzman web dizayn ekibiyle müşterilerine profesyonel web tasarım çözümleri sunuyor.

Web tasarımı yalnızca kaliteli hazırlanmış görseller anlamına gelmemektedir. Hızlı, çözünürlüğü yüksek kullanımı kolay web tasarımları hazırlanması gerekmektedir. Bir web tasarımında birçok programın koordineli olarak kullanılması gerekiyor. Bunlar animasyon programları ve resim editörleri olarak sıralanabilir. Tüm bunların web tasarımı sürecindeki html ile bütünleşmesinin sağlanması da gerekmektedir. Bu bütünleşmeyi sağlamak uzun yıllarda oluşabilecek bir birikimle mümkün olabilmektedir.

Yılların verdiği tecrübeyle Turkoss tasarım ekibi hayal gücünü zorlayan web tasarımları ile müşterilerinden çok müşterilerinin hedef kitlelerini hedefler. Web tasarım öncelikle hayal edebilmek, hayalleri kurgulayabilmek ve tüm bunları internete aktarabilmektir. Tüm bunların yapılabilmesi için web tasarım alanında ciddi bir birikime ihtiyaç vardır. Turkoss uzman ve birikimli kadrosuyla kurumlara web tasarım alanında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Kurumsal Web Tasarım Çalışmasında Olması Gerekenler

 • Özgün, kreatif ve kurumsal kimliğinizi yansıtan bir çalışma olmalıdır.
 • Web Tasarım gündemin modern trendlerini yansıtmalıdır.
 • Web Tasarım aşamasından sonra XHTML bölümlendirme W3C standartlarına uygun yapılmalıdır.
 • Web sitenizin kolay, hızlı ve kullanımı kolay bir yönetim paneli olmalıdır.
 • Siteniz Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında ilk sayfaya çıkmak istediğiniz kelimelere uyumlu bir şekilde programlanmalıdır.
 • Sitenizin ziyaretçileri vermek istediğiniz mesajı rahatca algılayabilmeliler.
 • Siteniz üzerinden firmanız ile rahatça iletişime geçilebilmeli.
 • İnteraktif formlarınız doğru kişilere gerekli bildirimleri iletebilmeli.
 • Web siteniz tüm web browserlardan aynı şekilde sorunsuz görüntülenebilmeli.
 • Web siteniz mobil platformlardan rahatça ziyaret edilebilmeli.
 • Web tasarım çalışması kreatif olduğu kadar, hızlı yüklenmesi için de gerekli optimize çalışmasının yapılması önemlidir.

Turkoss SEO

SEO

Web sitenizin Google, Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında arama yapıldığında ilk sayfada çıkmasını ve bu sayede müşterilerinizin artmasını mı istiyorsunuz? O zaman Turkoss bu işi sizin için en kısa zamanda ve ekonomik bir şekilde yapsın. Turkoss bir web sitesinin raporunu çıkardıktan sonra kodlamada değişiklikler yapar, bu sayede web siteniz arama motoru dostu olur. Arama motoru konusunda uzmanlaşmış ekibimiz siteniz üzerinde çalışmalarına devam ederek sitenizi aramada üst sıralara taşır.

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

Seo, ingilizce search engine optimization, Türkçe'de ise Arama Motoru Optimizasyonu demektir.

İnternet üzerinde ürün veya hizmet alan kullanıcıların sayısı arttıkça arama motorlarında iyi bir yere sahip olmak, ticari gereklilik halini aldı. Her firma doğal olarak sattığı ürün arandığında ilk sayfada gözükmek ister.

İnternet üzerinden kolay para kazanma yollarını arayan bazı art niyetli kişiler en çok arama tahmini olan ürünlerle veya arama hacmi yüksek olan bazı kelimelerle ilgili doğrudan web siteleri kurdu ve bu siteler de adsense veya benzeri reklam yazılımlarından reklamlar yayınlayarak, ilgili kullanıcıları sitelerinde yanlış bilgilendirme ile reklamlara yönlendirdi. Bu sayede para kazanma hayalini kuran kişiler, bir ürünle ilgili bir çok sayfa ve bu sayfada o ürünün ismini bir çok defa kullanarak google'da üst sıralarda yer almaya başladı. Seo'nun belkide ilk ortaya çıkması işte bu çalışmalarla oldu diyebiliriz.

Kullanıcıları yanlış yönlendiren ve reklamlardan para kazanma amaçlı kurulan siteler sayesinde hizmeti, ürünü veya bilgiyi gerçek olarak sunan siteler sıralamalarda geri düşmeye başladı.

Google ise bu kötü amaçlı, kullanıcıya hiç bir şekilde yardımcı olmayan bu sitelerin varlığını ve yaptığı çalışmaları çabuk farkedip arama motoru yazılımını geliştirdi ve çeşitli algoritmalarla kullanıcılara en doğru siteleri listelemeyi amaçladı. Günümüzde Google'a baktığımızda bunu başardığını söyleyebiliriz.

Google yaptığı bu değişiklikler ve internet üzerindeki pazar payının gelişmesiyle arama hacmi geniş kelimelerde rekabet çok fazla olmaya başladı. Günümüzde aynı hizmeti gerçekçi olarak veren siteler listelendiğinde ilk 5 sayfa hatta daha fazlası dolabiliyor. Dolayısla web siteleri ilk sayfa da yer almak için sitelerini google'ın istediği standartlara uyumlu hale getirmek için çalışmalar yapıyorlar. Bu çalışmaların geneline verilen isim SEO'dur. Optime etmek ten gelen optimizasyon kelimesiyle beraber Arama Motoru Optimizasyonu'dur.

Site İçi Seo ve Site Dışı Seo

Seo, web sitelerini google'ın istediği standartlara getirmek için yapılan çalışmadır. Temel olarak ikiye ayrılır. Site içi Seo ve Site Dışı Seo.

Site içi Seo web sitenizdeki resimlerden kaynak kodlara ve site içi linklendirmeye kadar herşey google'ın istediği yapıya göre düzenlenen çalışmadır. Google'ın istediği nedir diye sorduğumuzda cevabını sizde verebilirsiniz. Siz bir ürün, hizmet veya bilgi almak için girdiğiniz sitede neler görmek istersiniz ? O sitede sizi daha fazla tutacak şeyler nelerdir? Sitede gördüğünüz kalite sizi tatmin etti mi? Yada yapılan açıklamalar yazılan metinler sizi yeterince bilgilendirdi mi? Bunun gibi bir çok soru sorabiliriz. Google siteleri kullanıcılar için listeliyor ve onların memnuniyetlerini ön planda tutuyor. Bu nedenle site içinde siteyi ziyaret eden bir kullanıcı gibi düşünüyor.

Site Dışı Seo ise, sitenin kendisinden tamamen bağımsız, internet dünyasındaki diğer sitelerin sizi yine bir ürün, hizmet veya bilgi hakkında referans göstermesiyle oluşan çalışma biçimidir. Bunu bir örnekle anlatmak daha yerinde olacaktır. Parfüm satışı üzerine bir web siteniz varsa ve internetteki pek çok sitenin parfümle ilgili yazılan bir yazının bulunduğu sayfaya sitenizin linkini koyuyorsa bu sizin sitenize o kelimede değer katar. Google size verdiği bu değerle parfüm kelimesinde sitenizi daha iyi yerlere taşır.

SEO Neden Önemlidir?

Günümüzde internet kullanıcıları bir ürün veya hizmet almaya karar verdikleri zaman ilk olarak internet üzerinden arama yapıyorlar. Dolayısla sitenizin konusuyla ilgili ilk sayfada olması, o konuda arama yapan kullanıcılara sitenizin ulaşması açısından çok önemlidir.

Web siteniz sıralamalarda, sizin belirlediğiniz önemli anahtar kelimelerde rakiplerinizden daha geride olabilir. Dolayısla internet üzerinden gelen potansiyel müşterileriniz sizden önce rakiplerinizle iletişime geçer. Seo’nun önemi burada ortaya çıkıyor. Seo çalışması yaptırarak web sitenizi, rakiplerinizden daha üst sıralara taşıyabilir ve arama sonuçlarından gelen kullanıcılara marka kimliğinizi ve ürünlerinizi rakiplerinizden daha fazla tanıtırsınız.

Bunu bir örnekle açıklayalım. Bir mağazanız olduğunu varsayalım. Bu mağaza insanların yoğunlukla tercih ettiği ana caddede mi olması daha iyidir yoksa caddenin arka sokağındamı? Google sıralamaları da buna benzer. İlk sayfa herzaman ana cadde yoğunluğundadır ve genel olarak ilk mağazalar kullanıcılara hitap eden iyi bir tasarımla müşterileri kendilerine çeker ve ürünlerini satabilir. Google’da ikinci ve üçüncü sayfalara, ilk sayfalarda aradığını bulamayan kullanıcılar girerler. Buda çok düşük bir rakamdır.

Seo, interneti ticari amaçlı kullanan firmalar için çok önemlidir. Bazı firmalar google adwords reklamı vererek, arama sonuçlarında sponsor alanında gözükmektedir. Reklam veren bir firmayla aynı kelimede seo çalışması yaptırarak doğal arama sonuçlarında ilk sayfada yer alırsanız, seo size kelimeye bağlı olarak binlerce liradan tasarruf sağlar. Rakip firmalar her ay belirli bir ücret ödeyerek çıktıkları ilk sayfada siz doğal sunuçlarda gözüküyorsunuz. Üstelik kullanıcıların %90’ının doğal arama sonuçlarına tıkladığını düşünürsek her açıdan seo’nun önemi ortaya çıkıyor diyebiliriz.